Zawiadomienie ws. znieważenia o. Tadeusza Rydzyka

Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie trafiło zawiadomienie ws. znieważenia o. Tadeusza Rydzyka przez portal internetowy „Dziennik.pl”. Złożyło je Stowarzyszenie „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą”.

3 sierpnia bieżącego roku na internetowym portalu „Dziennik.pl”  ukazał się tekst, poparty karykaturalnymi zdjęciami o. dr Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja.  Pod tekstem na stronie ukazały się również obraźliwe  komentarze, w których szykanuje się osobę o. Tadeusza Rydzyka.

Od ukazania się materiału minęły już dwa tygodnie pomimo to redakcja nie usunęła obraźliwych wpisów.

Według Art.256. ust. 1 Kodeksu Karnego: Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

-Złożyliśmy doniesienie do prokuratora okręgowego w Warszawie, dlatego że dwa tygodnie temu teoretycznie wiarygodna gazeta – Dziennik, obraziła ojca Rydzyka. Nie może być tak, że gazeta twierdzi, że ojciec Rydzyk jest oszustem, że ojciec Rydzyk wypowiada jakieś wulgarne słowa. Uważam, że to co zrobił Dziennik jest niedopuszczalne. Mało tego pod wpisem Dziennika znajdują się również obrażające ojca Rydzyka komentarze. Te komentarze do dnia dzisiejszego nie zniknęły, a więc to, co zrobił Dziennik dwa tygodnie temu to jest moim zdaniem obraza ojca Rydzyka – osoby, która jest dla wielu milionów Polaków wielkim autorytetem – mówi Ryszard Nowak, przewodniczący stowarzyszenia „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą”.

Kolejny raz dochodzi do sytuacji, w której bezpodstawnie atakuje się osobę duchowną, nie możemy milczeć – dodaje Ryszard Nowak.

-Jestem niesamowicie zaskoczony, że tak znana osoba jaką jest ojciec Rydzyk. Osoba, która jest wielkim autorytetem dla wielu milionów Polaków nie tylko w Polsce – jest od jakiegoś czasu totalnie atakowana. W zasadzie już się nie dziwimy, że jakieś gazety niewiarygodne typu „Fakt”, czy tygodnik „Nie”, atakują ojca Rydzyka, ale ja jestem totalnie w szoku, że po raz pierwszy bardzo poważna teoretycznie gazeta zaatakowała ojca Rydzyka. To, że ojciec Rydzyk jest atakowany ze wszystkich stron, dlatego też powinniśmy ojca Rydzyka bronić. Nie możemy przymykać oczu i uważać, że nic się nie dzieje – akcentuje Ryszard Nowak.

RIRM

drukuj