W przyszłym tygodniu możliwy wzrost cen paliw

W najbliższym tygodniu wzrost stacyjnych cen paliw jest prawdopodobny, ale nie powinien on być raptowny – oceniają analitycy portalu e-petrol.pl w cotygodniowym raporcie. Ich zdaniem ceny hurtowe również mogą rosnąć.

„W najbliższym tygodniu wzrost cen stacyjnych wydaje się zupełnie prawdopodobny – choć nie należy też oczekiwać, że będzie on szczególnie raptowny. Okres długiego weekendu może bowiem dla wielu stacji być okresem utrzymywania nieco obniżonych cen, aby zainteresować kierowców i zwiększyć obroty” – napisano w raporcie.

Zaznaczono, że zmiany na rodzimych stacjach w najbliższych dniach mogą być w dużej mierze związane z globalnym niepokojem na naftowym rynku. Ten zaś może wynikać z obaw o sytuację w Egipcie.

Autorzy raportu spodziewają się kontynuacji wzrostów cen hurtowych. „W tym tygodniu zobaczyliśmy spore wzrosty cen hurtowych paliw – w większości są one jeszcze nieodzwierciedlone w detalu.

 Jeśli chodzi o olej napędowy – średnia cena w tym tygodniu doszła do poziomu 4308 zł/m sześc., podczas gdy w ubiegły weekend lokowała się ona na poziomie 4273 zł/m sześc. Benzyna bezołowiowa 95 kosztuje średnio 4384 zł/m sześc. – niemal 30 zł więcej niż w minioną sobotę” – napisano w raporcie. „Te ceny mogą jeszcze w najbliższych dniach wzrastać – nawet o kilkadziesiąt złotych” – dodano.

PAP

drukuj