fot. Monika Bilska

O. dr T. Rydzyk CSsR o protestach: Widać rosnące zło. To nie jest dialog – to anarchia

Widać rosnące zło. To nie jest dialog. To jest anarchia. Aż żal słyszeć dzieci krzyczące tak straszne, wulgarne słowa. Co będzie z tymi dziećmi, z tymi młodymi? Czy myślisz o tym, że staniesz przed Panem Bogiem? Warto zastanowić się nad tym wszystkim – zachęcał do refleksji o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR na antenie toruńskiej rozgłośni. Dyrektor Radia Maryja odniósł się w ten sposób do protestów popierających prawo do zabijana nienarodzonych dzieci.

W polskich miastach trwają demonstracje zwolenników tzw. aborcji wywołane orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którym nie można zabijać nienarodzonych dzieci ze względu na niepełnosprawność czy chorobę. Aktywiści niszczą kościoły oraz kierują wulgarne słowa w stronę rządzących i duchownych. W niedzielę po raz kolejny zebrali się pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu. Pod adresem katolickiej rozgłośni i jej założyciela płynęły obraźliwe hasła. [czytaj więcej] 

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR podkreślił, że najbardziej niepokojący jest fakt angażowania w protesty dzieci i młodzieży.

– Te niby manifestacje uliczne są oczywiście manipulowane i sterowane, zwłaszcza przez media społecznościowe. Są też grupy anarchizujące w Polsce. Czy chcecie, aby wasze dzieci w to weszły? W tych rozróbach biorą udział nastolatkowie ze szkół średnich, a nawet ze szkół podstawowych. Gdzie jesteście, rodzice, dziadkowie i babcie? Jak wpływacie na młodzież, na swoje dzieci? (…) Co się dzieje? To bardzo źle zwiastuje na przyszłość, szczególnie dla was – rodziców. Wasza starość szykuje się bardzo nieciekawa, jeżeli dzieci są wychowywane w taki sposób. One nie będą szanowały swoich rodziców. One teraz są za aborcją, ale wnet będą za eutanazją. One nie wiedzą, że także sobie szykują eutanazję, bo to myślenie idzie coraz dalej – zauważył Dyrektor Radia Maryja.

– Widać rosnące zło. To nie jest dialog. To jest anarchia. Aż żal słyszeć dzieci krzyczące tak straszne, wulgarne słowa. (…) Co będzie z tymi dziećmi, z tymi młodymi? Czy myślisz o tym, że staniesz przed Panem Bogiem? Warto zastanowić się nad tym wszystkim – zachęcał do refleksji duchowny.

Redemptorysta przestrzegał, aby nie budzić w dzieciach „dzikiego zwierza, który – raz obudzony – nie cofnie się przed niczym”.

– Dziki zwierz, który może być w człowieku. Jeżeli człowiek nie wyrwie z korzeniami swoich wad, opowie się za złym, za szatanem, to stanie się jak dziki zwierz. W historii ludzie przeżyli to już niejeden raz. Dlatego ważna jest dobra edukacja. Bardzo wielki błąd zrobiliśmy jako państwo, że w czasie wielkich przemian, wychodzenia z komunizmu, nie było lustracji. To było zmieszanie kata z ofiarą. Ofiary są cicho, a kat się uaktywnia w następnych pokoleniach – akcentował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

radiomaryja.pl

drukuj