Nowy Program Porozumienia

Porozumienie Jarosława Gowina przedstawiło dziś nowy program. Niższe podatki dla mikrofirm i więcej pieniędzy dla samorządów – to tylko niektóre z przedstawionych dziś propozycji.

„Polska od nowa” – takie hasło przyświecało kongresowi programowemu Porozumienia Jarosława Gowina. Jednym z filarów przedstawionego podczas niego programu jest silny samorząd.

– Zapewnimy samorządom stabilność finansową i dalszy rozwój dzięki zwiększeniu finansowania z podatku PIT i CIT – oznajmił Jarosław Gowin.

Wicepremier zapowiedział też proste i przejrzyste podatki dla przedsiębiorców.

– Wprowadzimy jednolitą daninę zastępującą podatek dochodowy i składki społeczne – wskazał.

Kolejna propozycja to zerowy podatek VAT na artykuły dla dzieci oraz czystsze powietrze już od przyszłego roku.

– W nowych budynkach rezygnacja z węgla już od przyszłego roku. We wszystkich budynkach do roku 2030, a w energetyce i ciepłownictwie – już do roku 2040 – zapowiedział szef Porozumienia.

Partia przygotowała też propozycje w zakresie polityki mieszkaniowej.

– Mieszkanie w zasięgu każdej rodziny – czyli tanie mieszkania na wynajem z możliwością wykupu na własność – zaznaczył polityk.

Nasuwa się pytanie, czy Porozumienie Jarosława Gowina nadal będzie częścią Zjednoczonej Prawicy.

– Dziś zaprezentowaliśmy program Porozumienia. Jutro wybierzemy nowe władze, a ja podsumuję 6 lat rządów Zjednoczonej Prawicy i powiem o naszych planach na przyszłość: z kim i jak chcemy zmieniać Polskę – poinformował na Twitterze Jarosław Gowin.

Wpis pojawił się tuż po zakończeniu kongresu. Wcześniej w porannym wywiadzie w jednej ze stacji radiowych wicepremier stwierdził, że Porozumienie pozostanie w rządzie w tej kadencji i będzie w przyszłej. Propozycje programowe partii zostały przedstawione kilka dni po zaprezentowaniu programu Partii Republikańskiej, która powstała w wyniku sporu w Porozumieniu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl