fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent A. Duda do J. Gowina: To smutny dla mnie czas związany z panem

Prezydent Andrzej Duda wręczył w sobotę liderowi Porozumienia Jarosławowi Gowinowi akt odwołania z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii.

Podczas uroczystości prezydent Andrzej Duda podziękował politykowi za lata pracy dla Polski w ramach obozu Zjednoczonej Prawicy, a jednocześnie wyraził rozczarowanie ostatnimi decyzjami i działaniami, jakie podjął Jarosław Gowin.

Prezydent poinformował też, że – tak jak to było przed rokiem, gdy pojawił się kryzys w Zjednoczonej Prawicy i udało się go zażegnać – tym razem nie spotkał się z Jarosławem Gowinem w „cztery oczy”. Prezydent Andrzej Duda wyjaśnił, że dziś tak naprawdę nie wie „kogo do siebie zaprasza”.

– Dzisiaj nie umiem sobie odpowiedzieć na pytanie, czy stoi przed nim i odbiera swoją dymisję człowiek, który nadal chce realizować ten dobry program dla Polski, nadal chce, żeby tak Polska się rozwijała, żeby linia została utrzymana. Czy też stoi przede mną ktoś, kto postanowił zmienić front. Pójść dalej w polityce z kimś innym? Jest to dla mnie bardzo przykra sytuacja. Muszę powiedzieć, że będę czekał i przyglądał się temu, co się dzieje. Dla mnie bardzo ważne jest to, aby obóz był cały, bo wierzę, że jest on w stanie wprowadzić dobre zmiany w Polsce – powiedział prezydent RP.

Prezydent odwołał Jarosława Gowina z rządu na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego. Powodem dymisji, jak poinformowano, było niewystarczające tempo prac nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie oraz podejmowanie „nierzetelnych działań” dotyczących reformy podatkowej.

Po dymisji zarząd Porozumienia podjął decyzję o opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy.

 

RIRM/PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl