Rezydenci: przedstawiciel PZM włączony do Rady Dialogu Społecznego

Przedstawiciel Porozumienia Zawodów Medycznych został włączony do Rady Dialogu Społecznego z prawem głosu – poinformował w poniedziałek wiceszef Porozumienia Rezydentów OZZL Jarosław Biliński.

„Jako Porozumienie Zawodów Medycznych zostaliśmy włączeni do Rady Dialogu Społecznego z prawem głosu; tzn. głos nasz, głos medyków jest tam zauważony; będzie mógł być liczony w procesie decyzyjnym” – powiedział Jarosław Biliński na konferencji prasowej w Warszawie.

Wskazał jednocześnie, że „dotychczasowa historia pokazuje, że dwanaście uchwał podjętych przez Radę Dialogu Społecznego nie weszło w życie”.

„Rząd bagatelizuje ten dialog. (…) Dlatego apelujemy o realne podjęcie dialogu, być może okrągły stół, być może o włączenie się pana prezydenta, aby ochrona zdrowia naprawdę była priorytetem” – dodał.

Aktualnie trwa uroczystość powołania nowych członków Rady Dialogu Społecznego oraz posiedzenie plenarne Rady z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło.

Protestujący od 2 października lekarze rezydenci ogłosili w poniedziałek, że zakończyli głodówkę, a „walkę” o podniesienie nakładów na ochronę zdrowia do 6,8 proc. PKB w trzy lata będą kontynuowali w innej formie.

PAP/RIRM

drukuj