Prezydent i szef MSiT pogratulowali całej drużynie polskich skoczków

Gratulujemy i dziękujemy całej ekipie polskich skoczków za doskonały sezon i wspaniałe sportowe emocje – napisała w niedzielę Kancelaria Prezydenta po zwycięstwie Kamila Stocha w Planicy. Gratulacje i podziękowania złożył również minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Kamil Stoch wygrał w niedzielę ostatni w sezonie konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w słoweńskiej Planicy. To dziewiąte w sezonie i 31. w karierze zwycięstwo Polaka, który już wcześniej zapewnił sobie triumf w końcowej klasyfikacji cyklu, zdobywając tym samym Kryształową Kulę.

„Zwycięstwem w ostatnim konkursie na mamuciej skoczni w #Planica Kamil #Stoch potwierdził dominację w sezonie 2017/2018 zdobywając dużą Kryształową Kulę Pucharu Świata” – napisano na Twitterze Kancelarii Prezydenta.

„Gratulujemy i dziękujemy całej ekipie polskich skoczków za doskonały sezon i wspaniałe sportowe emocje!” – dodano.

https://twitter.com/prezydentpl/status/977858701259427840

Stochowi pogratulował również Witold Bańka, z rąk którego skoczek odebrał w Planicy Kryształową Kulę.

„Móc pogratulować i wręczyć Mistrzowi Kryształową Kulę… bezcenne! Dziękujemy Kamilowi Stochowi, całej drużynie i trenerowi S. Horngacherowi za piękny sezon” – napisał na Twitterze.

https://twitter.com/WitoldBanka/status/977860754970955777

Triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich to drugi taki sukces w karierze 30-letniego Stocha. Wcześniej był najlepszy w – także olimpijskim – sezonie 2013/14.

Zwycięstwa w PŚ skoczek był pewny już od tygodnia, ale swoją dominację potwierdził wygrywając oba indywidualne zawody – w piątek i niedzielę – w finale cyklu na mamucim obiekcie w Planicy.

W klasyfikacji generalnej z dorobkiem 1443 pkt o 373 wyprzedził Niemca Richarda Freitaga oraz o 458 Norwega Daniela Andre Tandego.

Małą Kryształową Kulę za klasyfikację lotów wywalczył Norweg Andreas Stjernen, który o siedem punktów zdystansował Stocha. W klasyfikacji Pucharu Narodów najlepsi okazali się Norwegowie, przed Niemcami i biało-czerwonymi, którzy wygrali ją przed rokiem.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl