fot. twitter.com

Prezydent Andrzej Duda desygnuje dziś Mateusza Morawieckiego na stanowisko premiera

Przed południem około godz. 11.00 prezydent Andrzej Duda desygnuje Mateusza Morawieckiego na premiera i powierzy mu misję tworzenia rządu – poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

W Belwederze w środę wieczorem odbyło się spotkanie konsultacyjne prezydenta Andrzeja Dudy, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Politycy mieli rozmawiać m.in. na temat harmonogramu tworzenia nowego rządu i jego planów na pierwsze miesiące pracy. Spotkanie zakończyło się po północy, po ponad czterech godzinach. Prezydencki minister Krzysztof Szczerski ocenił, że „było to bardzo dobre, robocze oraz merytoryczne spotkanie”.

Mateusz Morawiecki przedstawił skład swojego nowego gabinetu w ubiegły piątek. Rząd będzie liczył 20 resortów. Powstaną nowe ministerstwa, w tym resort nadzoru właścicielskiego, zarządzania funduszami i resort klimatu. Zlikwidowane zostanie Ministerstwo Energii. Jedynym nieobsadzonym  resortem pozostaje Ministerstwo Sportu. We wtorek Mateusz Morawiecki złożył na ręce prezydenta dymisję swojego rządu. Do czasu powołania nowego gabinetu prezydent powierzył dotychczasowemu premierowi pełnienie obowiązków.

Zgodnie z konstytucją, po przyjęciu dymisji rządu, jest 14 dni na powołanie desygnację nowego premiera i powołanie nowego rządu. Najpóźniej 14 dni po powołaniu Rady Ministrów nowy premier wygłasza expose i składa wniosek o wotum zaufania dla rządu, którego udziela Sejm.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl