fot. PAP/Lech Muszyński

Prezydent podziękował żołnierzom z Żagania za służbę dla światowego bezpieczeństwa

Chcę bardzo serdecznie podziękować za służbę dla waszych ojczyzn, ale także dla światowego bezpieczeństwa – powiedział w poniedziałek, zwracając się do amerykańskich i polskich żołnierzy stacjonujących w Żaganiu, prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda, który w ramach obchodów 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO wraz z szefem Ministerstwa Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem, spotkał się z polskimi i amerykańskimi żołnierzami na poligonie wojskowym w Żaganiu, podkreślił, że spotkanie to otwiera ,,obchody dwudziestolecia”.

Zapowiedział zarazem, że jeszcze w tym tygodniu, podczas dalszej części obchodów odwiedzi m.in. Orzysz oraz dowództwo Wielonarodowego Korpusu Północny Wschód w Szczecinie.

,,Chciałbym w ten sposób podkreślić obecność Sojuszu Północnoatlantyckiego w Polsce” – oświadczył prezydent.

Zaznaczył też, że wspólna służba na terytorium Polski żołnierzy polskich i żołnierzy armii Stanów Zjednoczonych, to ,,coś, do czego dążyliśmy przez wiele lat” i co ,,kiedyś było marzeniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego”.

Prezydent przywołał wypowiedź Lecha Kaczyńskiego z 2008 r., skierowaną do jego najbliższych współpracowników, w której stwierdził on, iż moment, w którym w Polsce będą stacjonowały oddziały armii Stanów Zjednoczonych i znajdzie się w niej infrastruktura amerykańska, ,,będzie dla całego świata ostatecznym momentem pokazania, że tutaj już nie ma rosyjskich wpływów”.

,,Nawiązując do tych słów dzisiaj, chcę państwu z całego serca podziękować (…) za tę służbę – za służbę dla waszych ojczyzn, ale także za służbę dla światowego bezpieczeństwa” – powiedział Andrzej Duda, prezydent RP.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl