By Marcin Białek - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16823300

Prezydent A. Duda spotka się dziś z R. Trzaskowskim

Prezydent Andrzej Duda spotka się dziś w Pałacu Prezydenckim z byłym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, włodarzem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Spotkanie ma się rozpocząć o godz. 9.30.

Do spotkania dochodzi z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy. Zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego w kierunku Rafała Trzaskowskiego zostało skierowane już w wieczór wyborczy, tuż po ogłoszeniu pierwszych, sondażowych wyników wyborów.

– Chciałbym zaprosić pana Rafała Trzaskowskiego, żebyśmy sobie podali rękę i żeby ten uścisk dłoni zakończył tę kampanię – mówił wówczas Andrzej Duda.

Tak się jednak nie stało. Prezydent czekał, a kandydat KO w Pałacu się nie pojawił.

– Nasze wspólne spotkanie to dobry pomysł, panie prezydencie. Dziękuję. Najodpowiedniejszym momentem wydaje się czas zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów przez PKW – napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski.

I choć wkrótce PKW potwierdziła zwycięstwo Andrzeja Dudy, musiało upłynąć sporo czasu, by Rafał Trzaskowski odpowiedział na zaproszenie głowy państwa.

Oczywiście skorzystam z tego zaproszenia – zapewniał Rafał Trzaskowski.

Wczoraj Rafał Trzaskowski zadeklarował, jakie słowa padną z jego ust w trakcie spotkania z głową państwa.

– Mam nadzieję, że uzyskam od pana prezydenta zapewnienie, że następne wybory będą dużo bardziej demokratyczne, dużo bardziej równe – zaznaczył Rafał Trzaskowski.

W tej sprawie ostatnie słowo będzie miał Sąd Najwyższy, który na bieżąco rozpatruje protesty wyborcze. Na razie żaden z nich – w ocenie sędziów – nie miał wpływu na wynik. Rafałowi Trzaskowskiemu podczas spotkania – którego początek zaplanowano na 9.30 – ma towarzyszyć dwójka współpracowników. Nie będą obecne małżonki obu polityków.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl