fot. PAP/Leszek Szymański

Ostatni dzień wizyty prezydenta Dudy w Chorwacji

Trwa ostatni dzień wizyty prezydenta Polski Andrzeja Dudy wraz z małżonką w Chorwacji. Głównym celem pobytu prezydenta w tym kraju jest inicjatywa Trójmorza – współpracy krajów Europy Środkowo-Wschodniej m.in. w obszarach energetyki, transportu i gospodarki.

Najwyższy przedstawiciel Państwa Polskiego dziś spotka się z Polonią, weźmie także udział w Forum Biznesowym.

Wczoraj podczas rozmów z prezydent Chorwacji Kolindą Grabar-Kitarović w Zagrzebiu Prezydent RP Andrzej Duda wyraził nadzieję na większą wymianę handlową między Polską i Chorwacją, m.in. poprzez polskie inwestycje.

– Mam nadzieję, że ta wymiana handlowa się zwiększy i że zwiększy się ona także poprzez polskie inwestycje w Chorwacji, że ten przykład inwestycji w porcie w Rijece będzie dobrym przykładem – będzie zarażał polski biznes do tego, żeby właśnie w Chorwacji swoje interesy lokować, żeby tutaj inwestować – mówił Andrzeju Duda.

Inicjatywa Trójmorza, to wspólny pomysł prezydentów Polski i Chorwacji. W inicjatywę zaangażowane są państwa Grupy V4, trzy państwa bałtyckie – Litwa, Łotwa i Estonia, a także Chorwacja, Słowenia, Bułgaria, Rumunia oraz Austria.

RIRM

drukuj