Para Prezydencka zachęca w spocie do udziału w akcji Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Na filmie promującym akcję prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą, mówiąc o zbliżającej się Wigilii Świąt Bożego Narodzenia, zachęcają do włączenia się w akcję Caritas poprzez zakup świec. Przypominają, że ze zgromadzonych w ten sposób środków jest finansowana pomoc dla dzieci, posiłki w szkołach i świetlicach, pomoce edukacyjne i wakacyjny wypoczynek.

Prezydent podkreślił na nagraniu, że Boże Narodzenie jest świętem spełnionych nadziei i oczekiwań, świętem radości, którą pragniemy dzielić się z innymi.

„W Wigilię Świąt Narodzenia Pańskiego gromadzimy się na tradycyjnej wieczerzy, nasze domy jaśnieją od świec, choinek i świątecznych ozdób (…) Świeca Caritas zapłonie także w Pałacu Prezydenckim i przy naszym wigilijnym stole” – zapewnił prezydent.

Według Agaty Kornhauser-Dudy, zwyczaj obdarowywania się prezentami, przypomina, że w dawaniu może być nawet więcej szczęścia niż w braniu.

„Gorąco państwa zachęcamy do włączenia się w tę dobroczynną akcję(…). Liczy się każdy, choćby najmniejszy dar serca” – podkreśliła.

Od ponad 20 lat dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczany na pomoc dzieciom. Od 2000 roku akcja jest organizowana przez Caritas wspólnie z Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Eleos Kościoła Prawosławnego. Od tego momentu odbywa się także wspólna, ekumeniczna inauguracja. Ekumenizm akcji podkreśla również tegoroczne hasło – „Miłosierdzie jest jedno”.

W tym roku 10 groszy z każdej rozprowadzonej świecy trafi do potrzebujących dzieci z Ameryki Południowej. Środki zostaną przeznaczone na dożywianie, ośrodki dziecięce i młodzieżowe oraz stypendia dla małych mieszkańców Ameryki Południowej żyjących w favelach i slumsach. Caritas chce także wesprzeć placówki polskich misjonarzy działających na tym kontynencie oraz projekty mające na celu przeciwdziałanie uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl