fot. prezydent.pl

Prezydent: powinniśmy mieć reprezentantów wśród 20 najlepszych sportowców w każdej dyscyplinie

Uważam, ze powinniśmy mieć reprezentanta Polski w każdej z dyscyplin sportowych w światowej dwudziestce najlepszych sportowców; jestem przekonany, że nas na to stać – powiedział w Szczyrku prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył, że powinno to dotyczyć m.in. sportów zimowych.

Prezydent, który wystąpił przy okazji spotkania z nauczycielami i uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Szczyrk w Buczkowicach, wyraził przekonanie, że Polska powinna mieć swojego reprezentanta „w każdej z dyscyplin sportowych, także jeśli chodzi o sporty zimowe, (…) w światowej dwudziestce najlepszych sportowców”.

„Jestem przekonany, że nas na to stać” – zaznaczył Andrzej Duda.

„To oczywiście kwestia kolejnych inwestycji w infrastrukturę, to kwestia wspierania, również i finansowego, szkolenia w sportach zimowych. Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie to wszystko zrealizować – poprzez działania Ministerstwa Sportu, ale także poprzez działania polskich firm, które są w stanie być sponsorami polskiego sportu i czynią to, i mam nadzieję, że to będzie się rozwijało” – podkreślił prezydent.

PAP/RIRM

drukuj