PAP/Tomasz Gzell

Prezydent A. Duda podpisał ustawę o trzynastej emeryturze

Emeryci i renciści mają powody do radości. Już w kwietniu dostaną dodatkowe świadczenie emerytalne. Ustawę o trzynastej emeryturze podpisał dziś prezydent Andrzej Duda.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1232304352519286787

– Sytuacja gospodarcza wygląda dobrze w związku z powyższym w tym roku – po moich konsultacjach z premierem – podjęto decyzję, że trzynasta emerytura zostanie wprowadzona na stałe. Będzie ona wypłacana w każdym kolejnym roku – poinformował prezydent Andrzej Duda. 

W tym roku dodatkowe świadczenie wyniesie 1200 zł brutto. Pieniądze będą pochodzić z Funduszu Solidarnościowego i budżetu państwa. Z kwoty nie będą dokonywane potrącenia, środki nie będą także wliczać się do dochodu.

 – Trzynasta emerytura nie ma kryterium dochodowego, dostaną ją wszyscy – zaznaczył Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu.

Dla Konfederacji to propagandowe rozdawnictwo.

-Trzynasta emerytura wpłynie pod koniec kwietnia do wyborców, wyborców, bo tak to należy traktować. W mniemaniu Prawa i Sprawiedliwości, nie chodzi o to, żeby emerytom dopomóc, tylko o to, żeby wyborcom przypomnieć, kto im daje prezenty – stwierdził Artur Dziambor, poseł Konfederacji.

Trzynastą emeryturę popiera natomiast Polskie Stronnictwo Ludowe.

 – Zagłosowaliśmy za trzynastą emeryturą w Sejmie, zagłosowaliśmy za trzynastą emeryturą w Senacie. Czternastą emeryturę również popieramy, chociaż będziemy przekonywać rządzących do tego, aby poparli nasz projekt –  powiedział Miłosz Motyka, rzecznik PSL.

Nad projektem czternastej emerytury pracował we wtorek rząd. Zgodnie z planem, kolejne dodatkowe świadczenie trafi do seniorów w przyszłym roku.

TV Trwam News

drukuj