fot. 3. PBOT

M. Błaszczak: WOT będzie miał już 28,5 tys. żołnierzy

Wojska Obrony Terytorialnej będą miały 28,5 tys. żołnierzy po tym, gdy 500 ochotników rozpocznie szkolenie w tej formacji w ten weekend – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

„W ten weekend kolejnych 500 ochotników rozpocznie szkolenie w szeregach Terytorialsów. Dzięki temu w WOT będzie służyło już ponad 28,5 tys. żołnierzy. Coraz częściej do Terytorialsów dołączają także pełnoletni uczniowie klas o profilu mundurowym” – napisał w piątek na Twitterze Mariusz Błaszczak.

Głównym zadaniem WOT, funkcjonujących od 2017 r. jako odrębny rodzaj sił zbrojnych, jest wspieranie lokalnych społeczności, zapobieganie skutkom klęsk żywiołowych oraz wspieranie służb ratowniczych. W czasie kryzysu i wojny mają współdziałać z wojskami operacyjnymi. WOT składają się głównie z ochotników.

 

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl