Szef MON: Sport zawsze odgrywał ważną rolę w armii; to stała część żołnierskiego dnia

Sport zawsze odgrywał ważną rolę w armii. Jako istotny element szkolenia jest naturalną, stałą częścią żołnierskiego dnia; wysportowany żołnierz to gwarancja bezpieczeństwa nas wszystkich – napisał w liście do żołnierzy-sportowców szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

W środę w Warszawie odbyła się Gala Sportu, podczas której wyróżnienia otrzymało m.in. dziesięciu najlepszych w 2017 roku żołnierzy-sportowców Mistrzów Wojska Polskiego w sporcie powszechnym oraz dziesięciu w sporcie wyczynowym.

Minister obrony przyznał też nagrody finansowe dla najlepszych sportowców i trenerów w wojsku, a także instytucjom najbardziej zasłużonym dla rozwoju i promocji sportu wojskowego – przekazało MON w komunikacie.

Podczas Gali przyznano ponadto wyróżnienie w kategorii „Najlepsza uczelnia wojskowa”. Wśród laureatów znalazła się Akademia Wojsk Lądowych, Wojskowa Akademia Techniczna oraz Akademia Marynarki Wojennej.

„Sport zawsze odgrywał ważną rolę w armii. Jako istotny element szkolenia jest naturalną, stałą częścią żołnierskiego dnia. Powinien nie tylko podnosić sprawność fizyczną żołnierzy, ale również dawać radość, służyć zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Wysportowany żołnierz to gwarancja bezpieczeństwa nas wszystkich i naszej Ojczyzny” – napisał Mariusz Błaszczak w liście do uczestników Gali.

W cytowanym przez MON liście, szef resortu podziękował też wyróżnionym.

„Dzięki nim w ubiegłym roku mogliśmy cieszyć się tytułami i zdobytymi medalami. (…) Dziękuję dowódcom, szkoleniowcom, trenerom za dbałość o rozwój i krzewienie kultury fizycznej w Wojsku Polskim” – dodał minister.

Podczas uroczystości wręczono także nagrody laureatom plebiscytu organizowanego przez portal polska-zbrojna.pl. „Sportowcem roku” został kpr. Marcin Lewandowski, „Trenerem roku” Józef Lisowski, „Nadzieją sportu wojskowego” szer. Dominika Włodarczyk, a „Mistrzem sportu powszechnego” por. Marcin Kołoszuk.

Kapituła przyznała także „Nagrodę specjalną” ppłk. Sebastianowi Krasoniowi z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, który jest odpowiedzialny za sport powszechny w Wojsku Polskim.

W imieniu ministra obrony narodowej wyróżnienia wręczył wiceszef resortu Sebastian Chwałek.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl