fot. PAP/Piotr Nowak

Prezydent A. Duda: Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego to jedna z najlepiej zorganizowanych formacji na świecie

Nie mam żadnych wątpliwości, że jesteście absolutnie jedną z najpiękniejszych, najlepiej wymusztrowanych i zorganizowanych formacji na świecie – powiedział prezydent Andrzej Duda żołnierzom Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego wręczając im w niedzielę w Warszawie sztandar.

Uroczystość wręczenia sztandaru Pułkowi Reprezentacyjnemu Wojska Polskiego odbywała się przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że to m.in. tutaj żołnierze Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego pełnią na co dzień swoją służbę, oddając honor tym, którzy oddali życie za Ojczyznę i spoczywają bezimiennie.

„Nie mam żadnych wątpliwości, że jesteście absolutnie jedną z najpiękniejszych i najlepiej wymusztrowanych i zorganizowanych formacji na świecie” – powiedział. I dodał, że mówi to po czterech latach prezydentury i oglądania służb reprezentacyjnych na całym świecie. Podziękował żołnierzom za ich służbę.

Prezydent powiedział, że na sztandarze, który wręczył pułkowi są „orły reprezentujące wszystkie rodzaje polskich sił zbrojnych – tak jak wy na co dzień wszystkie rodzaje sił zbrojnych reprezentujecie”.

„Dziękuję, że czynicie to z tak wielkim honorem” – mówił.

Dodał, że wręczenie sztandaru jest dla niego zaszczytem, godnością.

PAP/RIRM

drukuj