PAP/Grzegorz Michałowski

W Tomaszowie Mazowieckim został odsłonięty mural upamiętniający polskich lotników

Projekt, umieszczony na jednym z budynków, został wyłoniony w ramach konkursu „Mur, ale historia Wojska Polskiego”, zorganizowanego przez resort obrony.

W wydarzeniu wziął udział szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, który podkreślał wartość, jaką jest polska armia. Służba w Wojsku Polskim to zaszczyt, ale też godne warunki pracy – mówił minister.

– Zależy nam na tym, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze, żeby młodzi ludzie przystępowali do Wojska Polskiego. To naprawdę dobry wybór. To zaszczyt, żeby służyć ojczyźnie, żeby służyć innym. Chciałem podkreślić, że to także stabilne zatrudnienie i godne uposażenie, co również jest istotne dla każdego. Chciałbym zaprosić do wstępowania w szeregi Wojska Polskiego. Stworzyliśmy specjalny program „Zostań Żołnierzem RP”, jest biuro, są mobilne punktu rekrutacyjne, jeden z nich działa w okolicach festynu w Tomaszowie Mazowieckim – powiedział szef MON [czytaj więcej].

Odsłonięcie muralu to element obchodów 101. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej oraz przypadającego w niedzielę Święta Wojska Polskiego.

Także w Tomaszowie Mazowieckim zainaugurowany został cykl pikników wojskowych, które dziś i jutro będą odbywały się w całym kraju.

Podczas imprez będzie można porozmawiać z żołnierzami, obejrzeć sprzęt m.in. Leopardy i Rosomaki, spróbować tradycyjnej grochówki oraz wziąć udział w warsztatach i konkursach.

RIRM

drukuj