fot. PAP/Przemysław Piątkowski

Premier M. Morawiecki: Likwidacja jednostek wojskowych to była strategia chaosu i naiwności

Likwidacja jednostek wojskowych to była strategia chaosu i naiwności – powiedział premier Mateusz Morawiecki, oskarżając o nią rządy Platformy Obywatelskiej i PSL. Jego zdaniem to rząd Prawa i Sprawiedliwości uzdrowił finanse publiczne i uzbroił polskiego żołnierza.

Podczas wizyty w 18. Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka w Siedlcach premier Mateusz Morawiecki nawiązał do 10 pytań, które PiS zadało byłemu szefowi rządu, liderowi PO, Donaldowi Tuskowi. Zapytania dotyczyły likwidacji jednostek wojskowych na wschodzie.

„Likwidacja jednostek wojskowych to bardzo poważna sprawa, to bardzo konkretny, negatywny sygnał. Jaka strategia bezpieczeństwa stała za tym, że likwidowano jednostki? Tamta strategia czy antystrategia to była strategia chaosu i naiwności. Likwidacja doprowadzi do czego? Do zwiększenia bezpieczeństwa? To jest skrajna naiwność” – mówił Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki przypomniał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zakupuje najnowocześniejszy sprzęt wojskowy, m.in. czołgi K2, armatohaubice K9, Himarsy czy Patrioty.

„Uzdrowiliśmy finanse publiczne i uzbroiliśmy polskiego żołnierza. Dzisiaj stan polskiej armii jest o ponad jedną czwartą większy niż jeszcze w 2015 roku. Nie ma silnego państwa bez silnej armii, ale także nigdy nie będzie silnej armii bez silnego państwa, bez silnych finansów publicznych, bo wiemy doskonale, że uszczelnienie systemu finansowego, naprawa systemu, pozwoliło sfinansować ogromne wydatki na uzbrojenie, na przyjęcie nowych żołnierzy do polskiej armii” – wskazał Premier.

Szef rządu podkreślał także, że będziemy bronić każdego skrawka polskiej ziemi, każdej piędzi polskiej ziemi.

„A co zakładała doktryna Platformy Obywatelskiej? Możemy sobie tylko wyobrazić. Do czego prowadziło zwijanie, likwidowanie, redukowanie obecnej armii polskiej po tej stronie Wisły, na wschodzie Polski, w Polsce centralnej? Ta doktryna prowadziła do wpuszczenia armii polskiej w głąb terytorium polskiego, zamiast obrony rubieży, każdego skrawka polskiej ziemi” – powiedział Mateusz Morawiecki.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl