fot. twitter.com/Porozumienie__

Wielkopolskie: W Kaliszu zostało otwarte biuro Porozumienia i Młodej Prawicy

W czwartek w Kaliszu zostało otwarte biuro Porozumienia i Młodej Prawicy. „Porozumienie się umacnia. Dołączają do nas nowe twarze – posłowie, radni. Mówiąc wprost – rośniemy w siłę” – podkreślił wicerzecznik Porozumienia, Jan Strzeżek.

„Po trudnym dla nas okresie, kiedy wszyscy mieliśmy tę wątpliwą przyjemność oglądać to, co najbardziej paskudne w polityce, czyli zdradzie Adama Bielana, widzimy, że Porozumienie się umacnia” – powiedział wicerzecznik Porozumienia, Jan Strzeżek.

„Dołączają do nas nowe twarze – posłowie, radni. Mówiąc wprost – rośniemy w siłę. Cieszę się, że również w Kaliszu mamy bardzo sprawnych liderów i mieszkańcy Kalisza mogą być pewni, że (lider Porozumienia w Kaliszu) Szymon Furman będzie dla nich wsparciem” – dodał.

Lider Porozumienia w Kaliszu, Szymon Furman, zaznaczył, że niezwykle go cieszy uruchomienie biura Młodej Prawicy i Porozumienia w Kaliszu.

„Dzięki temu będziemy mogli jeszcze skuteczniej działać. Nasze drzwi są otwarte na sprawy kaliszan. Mam głęboką nadzieję, że w tych czterech ścianach będzie wykuwać się przyszłość Kalisza” – wskazał.

Szymon Furman podkreślił, że „my jako środowisko centroprawicowe, proeuropejskie, prosamorządowe, rozwijamy się cały czas. Cały czas dochodzą do nas też nowi ludzie, także młode osoby, które chcą działać w naszym środowisku, ale również samorządowcy, przedsiębiorcy”.

„Wychodzimy z założenia, że polityk powinien nie tylko działać stricte politycznie, czyli startować w wyborach do samorządu, czy do Sejmu, ale również działać oddolnie, poprzez różne akcje społeczne, czy charytatywne i w ten sposób być blisko ludzi” – zaznaczył.

Dodał, że „działanie na rzecz miasta, to nie jest tylko zasiadanie w radzie miasta, czy posiadanie swojego prezydenta czy wiceprezydenta – ale działanie na rzecz miasta to także społeczne działanie – działanie właśnie dla mieszkańców”.

Szymon Furman wskazał, że w biurze, które będzie się mieściło w Kaliszu przy Al. Wolności 14/2, będą funkcjonowały m.in. bezpłatne porady prawne dla mieszkańców. W planach jest uruchomienie tzw. porad branżowych, np. dotyczących branży gastronomicznej.

Radny Województwa Wielkopolskiego, Witosław Gibasiewicz, zaznaczył, że otwarcie nowego biura w Kaliszu, „to kolejne ważne wydarzenie przybliżające do powstania silnych struktur Porozumienia w południowej Wielkopolsce”.

PAP

drukuj