fot. PAP/Tomasz Gzell

J. Emilewicz odchodzi z Porozumienia

Jadwiga Emilewicz odchodzi z Porozumienia. Zdecydowały różnice zdań. Wicepremier była daleko od stanowiska swojego ugrupowania w sprawie wyborów korespondencyjnych w maju oraz ustawy o ochronie zwierząt.

Jadwiga Emilewicz była związana z Jarosławem Gowinem od wielu lat. Budowała z nim najpierw Polskę Razem, a później Porozumienie. To w tym ugrupowaniu pięła się po kolejnych szczeblach politycznej kariery. Była wiceministrem rozwoju, później ministrem przedsiębiorczości, potem ministrem rozwoju i wreszcie wicepremierem. Gdy Jarosław Gowin ogłosił dymisję. Teraz podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z Porozumieniem.

„Jestem wiceprzewodniczącą Porozumienia, partii, w której nazwie znajduje się nazwisko Jarosława Gowina. W tej sytuacji uczciwość nakazuje mi – gdy przestaję utożsamiać się z linią jej lidera – opuścić tę partię”  – poinformowała Jadwiga Emilewicz.

Jadwiga Emilewicz nie zgadzała się ze stanowiskiem Jarosława Gowina, gdy dążył do zablokowania wyborów prezydenckich w maju. Kiedy pod głosowanie trafiła ustawa o ochronie zwierząt, Jadwiga Emilewicz głosowała „za”. Porozumienie i jego lider Jarosław Gowin postanowili się wstrzymać.

 „W dwóch bardzo poważnych kryzysach ostatnich miesięcy, które istotnie zagroziły trwaniu Zjednoczonej Prawicy, znaleźliśmy się z liderem Porozumienia – Jarosławem Gowinem – po przeciwnych stronach sporu. Nie jest to – w moim przekonaniu – kwestia przypadku, ale zasadniczych różnic w rozumieniu politycznych celów i metod” – wyjaśniła Jadwiga Emilewicz.

Jeszcze wczoraj nieoficjalne doniesienia portalu wp.pl wskazywały, że Jadwiga Emilewicz, jako osoba bezpartyjna, może objąć funkcję ministra finansów.

 

TV Trwam News

drukuj