J. Gowin: Politycy zachodnioeuropejscy zaczynają przyznawać nam rację

Po cichu politycy zachodnioeuropejskich, w prywatnych rozmowach z nami, przedstawicielami polskiego rządu, zaczynają mówić: „To wy mieliście od początku rację” – powiedział wicepremier Jarosław Gowin, odnosząc się do zamachu w Barcelonie.

Na antenie Radia Kraków wicepremier ocenił, że już nastąpił przełom w patrzeniu na walkę z islamskim terroryzmem.

„To jest przełom w odczuciach społeczeństw zachodnioeuropejskich” – podkreślił Jarosław Gowin.

Jednak, jak ocenił, tych, którzy „ponoszą moralną odpowiedzialność za to pasmo tragicznych wydarzeń i zamachów terrorystycznych” zapewne „żadne fakty nie przekonają”.

Jak wyjaśnił wicepremier, chodzi „o europejskie elity, polityków, a także dziennikarzy czy intelektualistów, którzy w imię tej obłąkanej ideologii politycznej poprawności otworzyli drzwi do Europy wielomilionowej rzeszy imigrantów, w dużej mierze z krajów islamskich”.

Przypomniał, że kilka miesięcy temu w Barcelonie odbyła się duża demonstracja poparcia dla polityki otwierania dla imigrantów europejskich granic.

Myślę, że dzisiaj taka demonstracja byłaby już niemożliwa” – ocenił.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl