Dziś zapadnie decyzja ws. Gowina

Dziś premier Donald Tusk spotka się z ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem. Dopiero po spotkaniu szef rządu ma podjąć decyzję w sprawie obecności Gowina w rządzie.

W czwartek obradował zarząd krajowy PO. Rzecznik rządu Paweł Graś już wcześniej zapowiadał, że tematem rozmowy posiedzenia będą m.in. tzw. związki partnerskie oraz sytuacja aktualnego ministra sprawiedliwości. Gowin uznawany jest za lidera partyjnych konserwatystów.

Poseł PiS Marcin Mastalerek, komentując sytuację Jarosława Gowina, podkreśla że nie po raz pierwszy Donald Tusk eliminuje polityków, którzy mogli zagrozić jego samodzielnej pozycji.

Wszyscy, którzy stawali Donaldowi Tuskowi na drodze do jedynowładztwa w PO kończyli poza tą partią. Czy podobny los spotka Jarosława Gowina? Jedno jest pewne – Donald Tusk nie wybaczy mu publicznego zakwestionowania jego przywództwa w Platformie Obywatelskiej. A tym było głosowanie przeciwko ustawie o związkach partnerskich, choć w przekonywanie do tej ustawy Donald Tusk zaangażował publicznie cały swój autorytet premiera rządu i szefa PO. Nawet jeśli Jarosław Gowin cofnie się o krok, to go nie uratuje. Donald Tusk nie wybaczy mu zniewagi jakiej doznał publicznie – zaznacza Marcin Mastalerek.

Wśród posłów partii rządzącej doszło do podziału w związku z proponowanymi przez rząd przepisami dotyczącymi związków partnerskich. Na ten temat premier rozmawiał w ubiegłym tygodniu z klubem Platformy, a także z grupą jej konserwatywnych posłów.

Po spotkaniach Donald Tusk ocenił, że widzi realną szansę na przygotowanie w PO jednego umiarkowanego projektu o związkach partnerskich. Premier stwierdził wówczas, że Jarosław Gowin będzie musiał dostosować się do reguł obowiązujących w partii.

O tym, że decyzja Donalda Tuska, odnośnie przyszłości ministra sprawiedliwości w rządzie zapadnie w poniedziałek poinformował na Twitterze rzecznik rządu Paweł Graś.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl