fot. PAP/Marian Zubrzycki

Porozumienie „Solidarności” z rządem

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” wyraziła zgodę na podpisanie porozumienia z rządem w sprawie m.in. podwyżek dla budżetówki i emerytur stażowych.

Decyzja „Solidarności” o porozumieniu z rządem w sprawie między innymi podwyżek dla budżetówki i emerytur stażowych kończy półroczne rozmowy i daje zielone światło do dalszych prac rządu. Skutkuje to podpisaniem projektów.

W porozumieniu zawarte są zapisy dotyczące zakładów energochłonnych, szczególnej ochrony działaczy związkowych w Kodeksie postępowania cywilnego. Po wejściu w życie planowanych zmian nie będzie można procesować się z chronionymi działaczami związkowymi przez pięć, a czasem nawet osiem lat.

Nowe zapisy – jak wyjaśnia przewodniczący „Solidarności”, Piotr Duda – dadzą faktyczną ochronę działaczom związkowym. Kolejnym elementem porozumienia są emerytury pomostowe i podwyżki dla pracowników domów opieki społecznej i szeroko rozumianej sfery finansów publicznych.

Czas wejścia przepisów w życie leży teraz po stronie Rady Ministrów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl