fot. KUL

KUL organizuje spotkanie z szefami watykańskich mediów

Radio Watykańskie i Vatican News to katolickie media, które w internecie mają milionowe zasięgi. O tym, jak funkcjonują w cyfrowej rzeczywistości XXI wieku i w jaki sposób głoszą Ewangelię, opowiedzą na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim ich szefowie – dr Andrea Tornielli, dyrektor programowy Dykasterii ds. Komunikacji Stolicy Apostolskiej, a także Massimiliano Menichetti, szef Radia Watykańskiego – Vatican News.

Spotkanie z katolickim dziennikarzami w KUL zaplanowano pod hasłem „Nowoczesne media i technologie w komunikacji Kościoła”. Odbędzie się ono 1 czerwca o godz. 11.00 w auli CTW-114. Rozmowa z gośćmi będzie tłumaczona na język polski.

– Dr Andrea Tornielli oraz Massimiliano Menichetti mają ogromne doświadczenie we współpracy międzynarodowej z mediami. Radio Watykańskie, Vatican News to strategiczny partner naszej uczelni i bardzo ważne media na świecie. Dlatego zaproszenie do udziału w spotkaniu rektor uczelni, ks. prof. Mirosław Kalinowski, kieruje zarówno do studentów i pracowników KUL, jak również do rzeczników prasowych, dziennikarzy, szefów zespołów medialnych – powiedziała Monika Stojowska, zastępca rzecznika prasowego KUL.

Przypomniała, że dr Andrea Tornielli jest dyrektorem programowym mediów watykańskich, czyli: Osservatore Romano, Radia Watykańskiego – Vatican News oraz Libreria Editrice Vaticana.

Vatican News jest nowym systemem informacyjnym Stolicy Apostolskiej. Powstał 27 czerwca 2015 roku wraz z „Motu Proprio” Papieża Franciszka, na mocy którego ustanowiono Sekretariat ds. Komunikacji, będący nową dykasterią Kurii Rzymskiej.

Vatican News – jak pisze o sobie redakcja – ma cztery główne obszary tematyczne, które dotyczą działalności papieża, Stolicy Apostolskiej, lokalnych Kościołów, a także informacji ze świata. Serwis ma nie tylko informować, ale też proponować klucz interpretacyjny w świetle Ewangelii. Głównym wyzwaniem jest coraz lepsze odpowiadanie na wymagania misji Kościoła w dzisiejszej kulturze, mając na celu przekazywanie Ewangelii miłosierdzia wszystkim ludziom w różnych kulturach.

Prefektem Dykasterii jest dr Paolo Ruffini, dyrektorem programowym mediów Watykanu – dr Andrea Tornielli, a szefem Radia Watykańskiego – VaticanNews – dr Massimiliano Menichetti.

Katolicki Uniwersytet Lubelski

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl