fot. twitter.com/KUL_Lublin

KUL: XXI sympozjum z cyklu „Przyszłość Cywilizacji Zachodu”

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim rozpoczyna się dziś XXI sympozjum z cyklu „Przyszłość Cywilizacji Zachodu”. Wydarzenie współorganizowane jest przez Akademię Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Tematem tegorocznego kongresu jest „Religia czy ideologia? Spór o miejsce religii w kulturze”. Głos zabiorą liczni eksperci z kraju oraz z zagranicy.  Wśród nich jest prof. Piotr Jaroszyński, który wygłosi prelekcję „Ideologia jako deformacja religii”.

W rozmowie z naszą redakcją wykładowca AKSiM w Toruniu wskazał, że obecnie usiłuje się zastąpić religię licznymi ideologiami. Prof. Piotr Jaroszyński podkreślił, że należy się przeciwstawiać tym tendencjom.

– Wobec zagrożeń ze strony ideologii, która udaje religię, musimy pokazać, na czym polega prawdziwa religia i fałszywa religia, którą jest ideologia komunizmu, socjalizmu, a teraz ateistycznego liberalizmu. To wszystko są manowce. Jednak powinniśmy nie tylko krytykować i dawać diagnozę sytuacji, w której się znajdujemy, ale musimy również odzyskać czystość i prawość religii, która stanowi ponad 1000-letnie dziedzictwo Polski, a w przypadku innych narodów nawet 2000-letnie – powiedział prof. Piotr Jaroszyński.

XXI sympozjum z cyklu „Przyszłość cywilizacji zachodu” odbywa się w trybie online pod honorowym patronatem prof. Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

 

RIRM

drukuj