fot. PAP

Czwarty dzień związkowych protestów

„Dość lekceważenia społeczeństwa!” – pod takim hasłem nastąpi dziś kulminacja antyrządowych protestów związków zawodowych w Warszawie.

Początek wielkiej manifestacji zaplanowano na godz. 12.00 w trzech punktach stolicy. Pochody spotkają się przy rondzie de Gaulle’a, skąd o godz. 13.00 przejdą ulicami Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście do placu Zamkowego.

Na scenie przy Zamku Królewskim odbędzie się finał akcji. Planowane są też wystąpienia liderów trzech central związkowych. Organizatorzy spodziewają się ogromnej liczby manifestujących – jak mówią – ma to być największa manifestacja po 1989 roku w Polsce.

Możemy się spodziewać bardzo dużej liczby przyjeżdżających na manifestacje, zarówno z całej Polski jak i z Warszawy. Liczymy na to, że będzie ponad 100 tys. uczestników demonstracji. Spodziewamy się właściwego zamanifestowania tego niezadowolenia z nieustannego lekceważenia społeczeństwa – zaznacza Jerzy Wielgus, wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Nasze protesty otworzyły oczy wielu Polaków – na to – jak obecna władza lekceważy społeczeństwo. Jest to także jeden z kroków, by postulaty związków zawodowych zostały zrealizowane – dodaje Jerzy Wielgus.

Na pewno cel, żeby otworzyć troszkę szerzej oczy polskiemu społeczeństwu na to co się dzieje i jak są oni lekceważeni przez sprawujących władzę – to już po części się udało – natomiast ja się nie spodziewałem, ani też wszyscy Ci którzy to organizujemy, że sięgniemy jedną akcją w realizowanie tego wszystkiego. Wiadomo, że pewne rzeczy dzieją się krok po kroku i są zaplanowane inne działania, które – jestem przekonany – dopiero zwiększą sukces – akcentował Jerzy Wielgus.

 

RIRM

drukuj