gliwice.policja.gov.pl

W Gliwicach policjanci przejęli nielegalne wyroby tytoniowe o wartości 350 tys. zł

Co najmniej 350 tys. zł są warte nielegalne wyroby tytoniowe zabezpieczone w środę przez policjantów z Gliwic. Mundurowi znaleźli u dwóch handlarzy w sumie ponad 215 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy i 100 kg krajanki tytoniowej.

O zatrzymaniu dwóch handlarzy kontrabandą poinformowała dziś śląska policja. Ujęli ich mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach walczący z przestępczością gospodarczą oraz ich koledzy z I Komisariatu Policji w Gliwicach, którzy prowadzą postępowania w sprawach towarów bez polskich znaków akcyzy. [czytaj więcej] 

„64-letni mieszkaniec Gliwic składował w swoim garażu i w mieszkaniu 185 680 sztuk papierosów różnych marek oraz prawie 100 kg krajanki tytoniowej – wszystko bez polskich znaków akcyzowych. Tego samego dnia detektywi z <<jedynki>> przeszukali inne mieszkanie zamieszkiwane przez 46-letniego mężczyznę, w którym również prowadzono handel papierosami z przemytu. W tym przypadku zabezpieczono 30 200 sztuk papierosów” – relacjonowali policjanci z Gliwic.

Łączna wartość rynkowa zabezpieczonego towaru zostanie oszacowana przez Śląski Urząd Celno-Skarbowy. Wstępnie wyliczono, że będzie to kwota nie mniejsza niż 350 tys. zł. Zgodnie z Kodeksem karno-skarbowym za popełnione przestępstwa zatrzymanym grozi kara grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 lub obie te kary łącznie.

PAP

drukuj