Porozumienie wystartuje do wyborów wraz z PiS i SP

Będzie wspólna lista Zjednoczonej Prawicy w wyborach do sejmików wojewódzkich. Porozumienie wystartuje z PiS oraz Solidarną Polską. O planach poinformował podczas wczorajszej konferencji w Krakowie szef Porozumienia – wicepremier Jarosław Gowin.

Polityk przypomniał, że ugrupowania Zjednoczonej Prawicy wystawiły też wspólnego kandydata na prezydenta Krakowa, poseł Małgorzatę Wassermann.

Prawdopodobnie w pozostałych miastach woj. małopolskiego Porozumienie, PiS i Solidarna Polska postawią na te same nazwiska. Niewykluczone, że w tym tygodniu poznamy kandydatów – powiedział Jarosław Gowin.

Finalizujemy rozmowy, które przebiegają w bardzo dobrej atmosferze, jeżeli chodzi o kwestię wspólnych list do rady miasta. Wszystko wskazuje na to, że także w innych miastach prezydenckich w Małopolsce, tj. w Tarnowie, Nowym Sączu i Oświęcimiu, Zjednoczona Prawica wystawi wspólnych kandydatów. Kto to będzie, najpierw zadecydują negocjatorzy wszystkich trzech partii, a potem ciała statutowe. Te decyzje zbliżają się szybkimi krokami. Być może już w tym tygodniu będziemy znali nazwiska wszystkich kandydatów ZP w wyborach w miastach prezydenckich w Małopolsce – wskazał wicepremier.

Według Jarosława Gowina w Krakowie odbędą się dwie tury wyborów prezydenckich. Jego zdaniem w drugim etapie o fotel prezydenta powalczy poseł Małgorzata Wasserman i obecny włodarz miasta Jacek Majchrowski.

Wicepremier zapowiedział, że będzie zabiegał o poparcie dla Małgorzaty Wassermann wśród środowisk akademickich, głównie studentów. Jak podkreślił, „w Krakowie trzeba postawić na młodego prezydenta”.

RIRM

drukuj