Nowy dom dla osób starszych. Premier zabiega o głosy seniorów

W ostatnich godzinach kampanii wyborczej Ewa Kopacz robi ukłon w stronę seniorów.  W Radomiu premier otworzyła dom dziennego pobytu dla osób starszych.

Rząd na swoim ostatnim posiedzeniu przed niedzielnymi wyborami opowiedział się za jednorazowym dodatkiem dla emerytów i rencistów.

Politycy PiS-u podkreślają, że przykładem na to, jak rząd PO – PSL dba o seniorów, jest odrzucenie ustawy o darmowych lekach dla osób po siedemdziesiątym piątym roku życia.

Krzysztof Łapiński, zastępca rzecznika prasowego PiS-u, przypomina, że poprawkę odrzucającą takie rozwiązanie złożył senator PO.

Senatorowie Platformy Obywatelskiej głosowali przeciwko darmowym lekom dla ludzi po siedemdziesiątym piątym roku życia, a senator PO Jan Filip Libicki, który zgłosił poprawkę, żeby odrzucić ten projekt, chwalił się później, że to on odebrał darmowe leki emerytom. Więc teraz ludzie starsi, seniorzy niech pamiętają, że te obietnice są niewiarygodne, bo kiedy przyszło głosować ważną ustawę, która dawała możliwość darmowych leków dla emerytów, ludzi starszych, seniorów, to tak zachowywali się senatorowie PO, a później jeszcze śmiejąc się im w oczy, chwalili się tym, że odebrali im darmowe leki – akcentuje Krzysztof Łapiński.

Niektórzy emeryci i renciści mieliby otrzymać jednorazowy dodatek w wysokości od 100 do 350 zł dopiero w marcu.  Z wyliczeń rządu wynika, że rozwiązanie objęłoby 6,5 mln świadczeniobiorców. Koszt to 1 mld 400 mln zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl