fot. PAP

„Platforma Obywatelska wpadła w histerię”

Platforma Obywatelska chce odwołania marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, za sposób prowadzenia obrad. W odpowiedzi politycy Prawa i Sprawiedliwości podkreślają, że Platforma nie potrafi odnaleźć się w roli opozycji.

Szefowa Platformy Ewa Kopacz zapowiedziała, że wniosek o odwołanie marszałka zostanie złożony prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Platforma Obywatelska ma przedstawić także swój pakiet demokratyczny. To odpowiedź – jak mówiła poseł Ewa Kopacz – na środowe głosowanie w Sejmie nad rozwianiami dotyczącymi Trybunału Konstytucyjnego.

Poseł Ryszard Terlecki, szef Klubu Parlamentarnego PiS podkreśla, że Platforma Obywatelska wpadła w histerię.

Zachowała się dziecinnie i niepoważnie opuszczając salę i przenosząc swój udział w posiedzeniu Sejmu na schody holu sejmowego. Mam nadzieję, że troszkę otrzeźwieje do przyszłego tygodnia, i że tego typu wniosek nie wpłynie. Nawet jeśli wpłynie to wiadomo, co ten wniosek spotka. Są to więc powiedziałbym rozpaczliwe działania w sytuacji, gdy Platforma Obywatelska nie bardzo wie, jak znaleźć się w roli opozycji – zaznacza Ryszard Terlecki.

Marek Kuchciński był wicemarszałkiem Sejmu VI i VII kadencji. Po zwycięstwie Zjednoczonej Prawicy w wyborach parlamentarnych został drugą osobą w państwie.

 

RIRM

drukuj