fot. PAP/Leszek Szymański

Nowa szkolna rzeczywistość

Dzieci cieszą się z powrotu do szkół. Jednak zderzenie się z nową rzeczywistością nie jest łatwe. Dla uczniów, nauczyciel i dyrektorów to prawdziwy sprawdzian.

Dla dzieci i młodzieży powrót do szkół to prawdziwy test.

– Jedną z podstawowych zasad, której  powinniśmy przestrzegać wszędzie, nie tylko zresztą w szkołach czy placówkach edukacyjnych, to zasada, że osoba chora, mająca objawy infekcji górnych dróg oddechowych nie powinna przychodzić do pracy, nie powinna przychodzić do szkoły […] Przypominamy, że w sytuacji większego zagrożenia epidemicznego, nawet takiego teoretycznego, który mógłby nastąpić, można przejść na system mieszany bądź system kształcenia na odległość – powiedział Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.

W takich sytuacjach nauczyciele mogą korzystać z bezpłatnej platformy edukacyjnej e-podręczniki.pl

– Tam są materiały dydaktyczne w wersji elektronicznej, z której nauczyciele mogą korzystać zarówno w zajęciach stacjonarnych, jak i w trakcie ewentualnych zajęć zdalnych – zaznaczył Dariusz Piontkowski.

Na szkolenie nauczycieli w zakresie kształcenia na odległość przeznaczone zostaną dodatkowe środki.

– Dokonaliśmy przesunięcia dużej części środków unijnych, które jeszcze są w dyspozycji ministra edukacji na działania związane z kształceniem na odległość. Wśród tych pieniędzy jest 50 mln zł na uruchomienie dodatkowego programu, który pozwoli na przeszkolenie liderów kształcenia na odległość w poszczególnych województwach. Potem ci liderzy będą szkolili nauczycieli w mniejszych ośrodkach lokalnych – dodał minister.

TV Trwam News

drukuj