Ponad 12 tys. polskich szkół, przedszkoli i placówek oświatowych wzięło udział w akcji MEN „Razem na Święta”

Ponad 12 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. W ramach wydarzenia uczniowie wspólnie z wychowawcami podejmowali działania mające pomóc osobom samotnym, chorym i potrzebującym.

W tegorocznej akcji „[Razem na Święta] ” uczestniczyła rekordowa liczba szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, także spoza Polski.

Uczniowie i nauczyciele wspólnie organizowali zbiórki darów dla potrzebujących, śpiewali kolędy, przygotowywali kartki z życzeniami oraz świąteczne upominki dla osób starszych i samotnych z najbliższej okolicy.

O konkretnych działaniach mówiła rzecznik resortu edukacji i nauki, Anna Ostrowska.

– Samorząd uczniowski z Zespołu Szkół Nr 7 w Białym Borze zorganizował zbiórkę darów na rzecz Hospicjum im. Świętego Franciszka z Asyżu w Szczecinku. Zbiórkę darów dla potrzebujących rodzin przygotowała także społeczność szkoły podstawowej z oddziałem przedszkolnym w Twardawie. Kreatywnością i oryginalnością wykazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piszu, organizując występ dla szpitala w Piszu oraz pacjentów. Dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Rabce-Zdroju przygotowywały świąteczne kartki dla mieszkańców domu pomocy społecznej a przedszkolaki z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kotulskiej w Jodłówce Tucholskiej przekazały świąteczne życzenia oraz wspólnie przygotowany upominek dla Diecezjalnego Domu Samotnej Matki w Tarnowie – zaznaczyła Anna Ostrowska.  

Za zaangażowanie podziękował minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek. Zauważamy los również innych i obdarowujemy się nawzajem – podkreślił szef resortu wskazując na wychowawczy aspekt akcji.

W roku 2019 w inicjatywę włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 10 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, a w 2018 – z ponad 6 tysięcy.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl