fot. flickr.com

Niemieckie farmy wiatrowe mogą być zagrożeniem dla portu w Świnoujściu

Niemieckie farmy wiatrowe mogą zagrozić rozbudowie portu w Świnoujściu. Chodzi o obszar wyznaczony przez naszego zachodniego sąsiada pod inwestycję w offshore na Bałtyku, niedaleko granicy z Polską. Portal BiznesAlert wskazuje, że pojawią się zastrzeżenia dotyczące potencjalnego konfliktu z ruchem statków związanych z portem w Świnoujściu. Niemiecki Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii ma zbadać sprawę.

Konsultacje na ten temat odbędą się w styczniu 2022 roku. Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny branżowego portalu BiznesAlert.pl, wskazuje, że należy się tej sprawie przyglądać.

– Należy trzymać rękę na pulsie, ponieważ rozmieszczenie nowych farm morskich na Bałtyku przez Niemców może wpłynąć na kursowanie statków ze Świnoujścia, a co za tym idzie rozwój polskich portów. Sprawa jest do wyjaśnienia, do konsultacji. Nie ma jeszcze powodu do podnoszenia alarmu – wyjaśnił.

Niemiecki rząd planuje, że do 2030 roku farmy wiatrowe w tym kraju będą miały 20 GW mocy.  Do 2040 roku ta liczba miałaby się podwoić.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl