fot. gov.pl

Ostatnie dni na wydanie środków z ARiMR przez Koła Gospodyń Wiejskich

Do końca grudnia 2021 roku Koła Gospodyń Wiejskich mają czas na wydanie środków przyznanych im przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na działalność statutową. Z kolei do 31 stycznia 2022 r. muszą się rozliczyć z tych wydatków w formie sprawozdania. Otrzymaną pomoc koła mogą przeznaczyć na prowadzenie aktywności służącej poprawie warunków życia i pracy kobiet na wsi czy rozwijanie kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej.

Rzecznik prasowy ARiMR, Paweł Wojcieszak, wskazuję, że mogą to być również m.in. działalności społeczno-wychowawcze i oświatowo-kulturalne w środowiskach wiejskich. [czytaj więcej]

Cele statutowe polegają na działalności oświatowej, kulturalnej, działalności zmierzającej do tego, żeby kobiety mogły wejść w strefę gospodarczą, mogły wykonywać jakieś dodatkowe prace. Kwoty zależą od liczby osób, które są w danym kole – dodał rzecznik ARiMR.

Koła Gospodyń Wiejskich liczące nie więcej niż 30 osób mogły w tym roku ubiegać się o 5 tys. złotych. O tysiąc złotych więcej te liczące od 31 do 75 członków, natomiast liczniejsze mogą się ubiegać o dotacje w wysokości 7 tys. złotych.

Maksymalny limit tegorocznych wydatków z budżetu państwa przeznaczonych na pomoc finansową dla kół gospodyń wiejskich wynosi 70 mln złotych. Od 2018 r. ARiMR przekazała KGW na działalność statutową łącznie 135 mln złotych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl