fot. pixabay.com

Negocjacje z Amerykanami ws. dostaw gazu do Polski

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło w poniedziałek kolejne porozumienie z Amerykanami w sprawie możliwości dostaw na ponad 4 mld metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie. Pierwsze dostawy LNG spodziewane są w 2027 roku. Kontrakt z firmą Sempra Infrastructure Partners miałby obowiązywać 20 lat.

 

 

Gaz do Polski w ramach umowy z Sempra Infrastructure Partners trafiłby m.in. poprzez pływający terminal regazyfikacyjny w Zatoce Gdańskiej. Przyszła umowa oparta byłaby na formule free-on-board. To oznacza, że po stronie Polski leży odbiór i transport towaru.

 

„Potencjalne dostawy od Sempra Infrastructure Partners będą realizowane za pośrednictwem terminali skraplania gazu ziemnego: Cameron LNG w Luizjanie lub Port Arthur LNG w Teksasie, a pierwsze dostawy LNG spodziewane są nie wcześniej niż w 2027 roku” – wskazało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w komunikacie.

 

 

Na mocy porozumienia teraz będą toczyć się negocjacje w sprawie umowy na zakup przez PGNiG łącznie 3 mln ton LNG rocznie. Po regazyfikacji to około 4,05 mld metrów sześciennych gazu ziemnego.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl