„Rachunek wdzięczności PGNIG” – akcja na pomoc Powstańcom Warszawy

Przy Muzeum Powstania Warszawskiego w stolicy ruszył kolejny punkt informacyjny w ramach projektu „Rachunek wdzięczności PGNiG”. Akcja ta ma na celu odciążenie finansowe Powstańców Warszawskich.

Powstańcy Warszawscy nie będą musieli płacić rachunków za gaz do kwoty 900 złotych w ciągu roku. Firma PGNiG pokryje te koszty. Oznacza to, że w praktyce wielu Powstańców nie zapłaci za gaz wcale.

To nasza forma spłaty długu wdzięczności za wkład w walkę o wolną Polskę – wskazują władze spółki.

Pomoc przyznawana będzie od 1 stycznia przyszłego roku, ale obejmie także wyrównanie rachunków za listopad i grudzień tego roku. Aby uzyskać takie wsparcie, należy zgłosić się do jednego z punktów informacyjnych. Od teraz taki punkt funkcjonuje właśnie przy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Dyrektor placówki Jan Ołdakowski podkreśla znaczenie akcji „Rachunek wdzięczności”.

O Powstańców należy dbać na różne sposoby. Nie tylko poprzez budowanie pamięci wokół Powstania Warszawskiego, ale też trzeba pamiętać, że Powstańcami rządzi „generał czas” i że walka o sprawy bytowe, o najprostsze fizyczne funkcjonowanie też jest aspektem. Muzeum Powstania Warszawskiego wspiera i włącza się we wszelkie inicjatywy, których celem jest upamiętnianie samego Powstania Warszawskiego, ale też niesienia pomocy Powstańcom. Jesteśmy dumni, że możemy się zaangażować w akcję, którą rozpoczęło PGNIG – wskazuje Jan Ołdakowski.

To już 7. punkt na terenie Warszawy, w którym można uzyskać wszystkie potrzebne informacje. Współorganizatorem inicjatywy jest Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Pomoc można uzyskać także w dowolnym biurze obsługi firmy PGNiG.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl