Rosja: zatrzymano ok. 20 osób podejrzanych o ekstremizm

W Moskwie i obwodzie moskiewskim rosyjskie służby bezpieczeństwa zatrzymały co najmniej 20 osób podejrzewanych o ekstremizm, wspieranie terroryzmu i powiązania z nielegalnym ruchem wahabickim – podały w środę agencje informacyjne.

W operacji uczestniczyły Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB), siły MSW Rosji i żołnierze nowej struktury – Gwardii Narodowej (Rosgwardii).

Agencja RIA Nowosti, powołując się na źródło w organach ochrony prawa przekazała, że zatrzymano 20 osób; agencja TASS podała liczbę 25 zatrzymanych.

Według RIA-Nowosti zatrzymani wchodzili w skład jednej zorganizowanej grupy.

Jak przypominają agencje, w listopadzie FSB poinformowała o rozbiciu grupy terrorystycznej, do której należały osoby pochodzące z krajów Azji Centralnej. Zdaniem FSB ludzie ci planowali przeprowadzenie zamachów w Moskwie i Petersburgu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl