fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

„Nasz Dziennik”: Polowanie przed Trybunałem

Prawo łowieckie ma być zaskarżone do Trybunału Konstytucyjnego – ustalił „Nasz Dziennik”.

Inicjatywę w tej sprawie podejmują posłowie klubu Kukiz’15 i będą zbierać podpisy wśród posłów z innych ugrupowań. Sam klub Kukiz’15 – liczący 29 członków – nie ma bowiem wystarczającej liczby 50 posłów, niezbędnej do złożenia wniosku o zbadanie sprawy przez Trybunał Konstytucyjny. Ale raczej nie powinno być z tym problemów, bo taki wniosek – według nieoficjalnych informacji – może liczyć na poparcie m.in. części posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego i niezrzeszonych – czytamy w czwartkowym „Naszym Dzienniku”.

„Jesteśmy w trakcie przygotowania takiego wniosku. Być może w przyszłym tygodniu będzie już gotowy, a na pewno chcemy go złożyć podczas najbliższego posiedzenia Sejmu” – potwierdza przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jarosław Sachajko.

To najbliższe posiedzenie Sejmu zaplanowane jest na 11-12 kwietnia.

Inicjatywę posłów popiera prof. Jan Szyszko, były minister środowiska.

„Prawo łowieckie w formie, w której w tej chwili obowiązuje, jest – w moim przekonaniu – rzeczywiście niezgodne z Konstytucją i tego rodzaju wniosek na pewno jest uzasadniony” – powiedział w rozmowie „Naszym Dziennikiem” prof. Jan Szyszko.

PAP/RIRM

drukuj