R. Bochenek: Spór o TK powinien być rozwiązany w polskim Parlamencie

Spór wokół TK powinien być rozwiązany w polskim Parlamencie, żadne dodatkowe dokumenty czy rekomendacje zewnętrzne nie przyczynią się do jego zakończenia – powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Odniósł się on w ten sposób do decyzji KE, która przyjęła opinię o zagrożeniach dla praworządności w Polsce.

Rafał Bochenek zaznaczył, że w prace nad wypracowaniem rozwiązań powinna włączyć się też opozycja.

– Spór ten powinien być rozwiązany w polskim Parlamencie. To dzisiaj również wybrzmiało na konferencji Przewodniczącego Timmermansa. Wszystkie partie polityczne, które w polskim Parlamencie na co dzień funkcjonują powinny pojąć trud pracy i wypracowywania dobrego rozwiązania dla Polski, po to, by wygasić wreszcie spór wokół Trybunału Konstytucyjnego. Żadne dodatkowe dokumenty, żadne rekomendacje zewnętrzne w żaden sposób nie przyczynią się do tego, aby zakończyć temat Trybunału Konstytucyjnego. Partie, również te opozycyjne, powinny to zrozumieć i wyzbyć się jakichś swoich nie potrzebnych animozji, awersji i przystąpić do działań w tych zespołach, które już funkcjonują w polskim Parlamencie – powiedział Rafał Bochenek.

Rzecznik rządu ocenił, że działania Komisji Europejskiej nie są podejmowane na podstawie traktatów, ale na podstawie „wewnętrznego komunikatu Komisji Europejskiej” i dlatego „budzą wątpliwości”.

RIRM

drukuj