fot. PAP/Paweł Supernak

XXII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Jak co roku w Dniu Dziecka dzieci zastąpiły posłów. W Sejmie odbyła XXII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tegoroczny temat przewodni sesji to: „Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości”.

W obradach uczestniczyło 460 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów z całej Polski. Obecni byli także goście specjalni. Wśród nich między innymi minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Szefowa resortu edukacji przemawiając do uczniów mówiła, że chce, by polska szkoła była bezpieczna, nowoczesna oraz szanująca przeszłość i tradycję.

Po raz pierwszy do organizacji Sejmu Dzieci i Młodzieży został zaproszony Instytut Pamięci Narodowej. Tegoroczny temat przewodni sesji to: „Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości”.

Podczas posiedzenia Sejmu, młodzież odnosiła się do wielu problemów, w tym do pomników sowieckich, które znajdują się w wielu miastach w Polsce. W niektórych wypowiedziach nie zabrakło gorzkich słów.

Spotkanie w Sejmie wpisuje się w obchodzony dzisiaj Dzień Dziecka. Prezydent Polski Andrzej Duda spędza dziś czas z młodymi Polakami w Ełku. Życzenia złożyła premier Beata Szydło. Beata Szydło zaprosiła dzieci na spotkanie i zabawę w najbliższą niedzielę do ogrodów Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

TV Trwam News

drukuj