Napływa chłodne arktyczne powietrze

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia znajdzie się w zasięgu wyżu znad Hiszpanii. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Wschód Polski pozostanie pod wpływem niżu znad Białorusi. Od zachodu kraju rozbudowywać się będzie słaby klin wyżowy, jedynie nad północny zachód kraju po południu nasunie się płytki ośrodek niżowy. Z północy zacznie napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosnąć.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -6 st. miejscami na północnym wschodzie do -1 st. na zachodzie i południowym zachodzie oraz 0 st. na wybrzeżu. Wiatr przeważnie umiarkowany, z kierunków północnych, na północnym wschodzie i wschodnim Pomorzu oraz w górach porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady śniegu. Temperatura minimalna od -13 st. na krańcach północno-wschodnich oraz lokalnie w dolinach karpackich, -8 st. w centrum do -5 st. na zachodzie i -3 st. miejscami nad samym morzem. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków zachodnich, na wschodnim wybrzeżu wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -8 st. w dolinach karpackich, -7 st., -6 st. miejscami na wschodzie do -1 st. na zachodzie oraz nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, północno-zachodni i północny.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, początkowo będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -9 st. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -4 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl