Nagroda dla studentów WSKSiM

Spektakl teatralnofilmowy pt. „Brat Naszego Boga”, zrealizowany przez studentów WSKSiM oraz TV Trwam otrzymał II nagrodę na XXX Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie. „Brat naszego Boga” na motywach dramatu Karola Wojtyły został wyróżniony w kategorii filmów fabularnych. Gala wręczenia nagród odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

II miejsce w Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie to ogromne wyróżnienie dla studentów WSKSiM. To wielka radość i motywacja do dalszego działania.

Nagrodę traktujemy jako duże zobowiązanie, żeby nie zakopywać gruszek w popiele, ale żeby dalej na przód iść, tym bardziej że takie sytuacje, bardzo miłe okoliczności, dodają wiatru w żagle. Mamy nadzieję, że nie zachłyśniemy się i będziemy wspólnie płynąć do tego portu „ocalenia”, jakim jest zbawienie wszystkich ludzi, i że być może spotkamy się tutaj w przyszłym roku – powiedział Witold Ludwig, reżyser przedstawienia, student WSKSiM.

Z końcem miesiąca rozpoczynają się zdjęcia do kolejnego filmu, realizowanego przez studentów WSKSiM.

Festiwal Filmów i Multimediów w Niepokalanowie od lat cieszy się ogromnym powodzeniem – nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami.

Mamy z 19 krajów zgłoszenia bardzo ciekawych filmów. Są to filmy zarówno misyjne, jak i rozliczające historię tych krajów, ale też pokazujące życie codzienne ludzi – informuje Zygmund Gutowski, dyrektor programowy festiwalu w Niepokalanowie 2015.

Tym, co cieszy w sposób szczególny jest uczestnictwo coraz to większej liczby młodych twórców.

Może też dlatego, że nie może się przebić przez telewizję czy kina, ale również dlatego, żeby raz na rok spotkać się z innymi twórcami. Podyskutować wspólnie, co można by zrobić, żeby w Polsce było lepiej, ale tak samo, żeby filmy trafiały do innych krajów – powiedział Zygmund Gutowski.

„Brat naszego Boga” w wykonaniu studentów WSKSiM, wielokrotnie wystawiany publiczności w kraju, cieszy się niesłabnącą popularnością. Spektakl pokazywany był między innymi na scenach w Lublinie, Chojnicach, Białymstoku czy Lesznie.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl