fot. Katarzyna Cegielska

WSKSiM: Trwają warsztaty dziennikarskie dla młodzieży

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwają Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży z cyklu  „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”.

Do niedzieli uczniowie szkół średnich będą mieli okazję zapoznać się m.in. z tajnikami pracy dziennikarzy, montażystów czy operatorów kamer telewizyjnych. Nie zabraknie także zajęć politologicznych, informatycznych, tanecznych i aktorskich.

Dzisiaj młodzi spotkają się m.in. z ministrem sportu Witoldem Bańką, jak również twórcami filmy pt. „Zerwany kłos” – mówi dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM w Toruniu.

Odbędą się warsztaty teatralne, telewizyjne, radiowe, prasowe, taneczne i informatyczne, czyli cały przekrój wszystkich dziedzin, w których mogą się kształcić uczniowie. Ponadto młodzież będzie mogła uczestniczyć w spotkaniu z ministrem sportu i turystyki Witoldem Bańką. Wysłuchają też wykładu na temat terroryzmu i cyberterroryzmu we współczesnym świecie. To wystąpienie zostało przygotowane przez dr Jana Wiśniewskiego, naszego pracownika z Instytutu Nauki o Polityce. Wieczorem odbędzie się spotkanie z twórcami filmu „Zerwany Kłos” – mówiła dziekan WSKSiM dr Dorota Żuchowska.

Jutro uczestnicy warsztatów spotkają się m.in. z ojcem dr Tadeuszem Rydzykiem CSsR, dyrektorem Radia Maryja. Wezmą także udział w wykładzie dotyczącym pedagogiki massmediów.

Równolegle z warsztatami poświęconymi mediom trwają warsztaty muzyczne, które rozpoczęły się wczoraj. Prowadzą je członkowie zespołu ,,Lumen”.

RIRM

drukuj