fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

W WSKSiM w Toruniu trwają obrony prac magisterskich

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczęły się obrony prac magisterskich. Tematyka prac magisterskich jest obszerna. Dotyczy m.in. godności życia ludzkiego w kontekście wyroku TK ws. przesłanki eugenicznej czy współczesnych stosunków dyplomatycznych między Polską a Litwą.

 

Rektor WSKSiM, o. dr Zdzisław Klafka, podkreślił, że obrona pracy magisterskiej to zawsze wyjątkowy moment w życiu uczelni. Dodał, że jest pod wrażeniem zagadnień, jakie studenci poruszyli w swoich pracach; cieszy też postęp ich rozwoju.

– Pamiętam, jak do nas wstępowali, a teraz widzę, jak bardzo dojrzali intelektualnie oraz jako ludzie. Nabyli wiedzę, która wyraźnie w nich doprowadziła do rozwoju dojrzałości ludzkiej. To jest wielka radość. Myślę, że to także sukces. Każda obroniona praca to sukces konkretnego studenta. My się cieszymy, iż nasi wykładowcy, pracownicy naukowi także pomogli młodzieży osiągnąć konkretny sukces życiowy. To jest ich sukces, którego im gratulujemy, życząc kolejnych – powiedział o. dr Zdzisław Klafka.

Wczoraj odbyła się obrona prac licencjackich. Z kolei jutro do egzaminu przystąpią studenci studiów podyplomowych na kierunkach: Polityka gospodarcza, finanse i bankowość oraz Polityka Ochrony Środowiska – ekologia i zarządzanie.

WSKSiM od lat kształci młodzież z zakresu dziennikarstwa, politologii, informatyki medialnej. Od ub. roku akademickiego prowadzone są też zajęcia na kierunku pielęgniarstwo.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl