Na dzisiejszym posiedzeniu rządu m.in. o stanie suszy w Polsce

Podczas dzisiejszego posiedzenia rządu nowy szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski przedstawi informację o stanie suszy w Polsce. Ministrowie będą też rozmawiać o propozycjach konkretnych działań ws. rozwiązania tego problemu.

Oprócz informacji o stanie suszy Rada Ministrów omówi też projekt nowelizacji ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt. Przewiduje on m.in. wydłużenie z 24 godzin do 2 dni terminu na zgłaszanie do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zmian liczebności stada, wprowadzenie możliwości wyboru przez posiadacza świni metody oznakowania zwierzęcia, a także zniesienie obowiązku wykonywania spisu bydła.

W porządku obrad znalazła się także nowelizacja ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego. Według informacji Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zmiany w ustawie obejmą pięć grup osób: około 2500 inwalidów wojennych, osób, którym należna jest specjalna cześć i pomoc państwa odnotuje wzrost dochodów poprzez przyznanie im dodatku pieniężnego. Kolejna grupa to 17 tys. żołnierzy przymusowo zatrudnianych z powodów politycznych w kopalniach, kamieniołomach, zakładach rud uranu i batalionach budowlanych. Mogą oni liczyć na wzrost dochodów, łatwiejszy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej, a także możliwość otrzymania dodatkowej pomocy pieniężnej. Z kolei 230 cywilnych niewidomych ofiar działań wojennych będzie mogło uzyskać ryczałt energetyczny, a także pomoc pieniężną, jeśli znajdą się w trudnej sytuacji materialnej lub w przypadku wystąpienia zdarzeń losowych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl