MSW zapowiada podwyżki dla podległych mu mundurowych

Szefowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zapowiedziała podwyżkę systemową dla służb mundurowych podległych resortowi; wzrost wynagrodzeń funkcjonariuszy miałby nastąpić od 2016 r.

Minister Teresa Piotrowska zastrzegła, że ewentualne podwyżki mają dotyczyć: Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu.

Według wcześniejszych obietnic rządu, w 2015 r. pensje pracowników cywilnych służb podległych MSW mają wzrosnąć o 145 zł brutto.

Andrzej Szary, wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, zapowiedzi minister dotyczące przyszłorocznych podwyżek odbiera jako kolejne obietnice.

Następny rok będzie rokiem wyborczym, w związku z tym można wszystko powiedzieć i obiecać. Pan premier obiecał nam podwyżki w tym roku. Niestety słowa nie dotrzymał, w związku z tym pani minister teraz próbuje bronić wizerunku pana premiera. Jeżeli chodzi o pracowników policji, to jest to grupa, która bardzo słabo zarabia i to 145 zł im się należy. Powinni dostać znacznie większe podwyżki, bo bez ich pracy funkcjonariusze nie mogliby funkcjonować. Natomiast, jeśli chodzi o dodatek branżowy jest to postulat zgłaszany przez związek od kilku lat, ale te pieniądze będą wygospodarowane ze środków wakatowych, tzn., że pani minister nic nie dokłada do budżetu, tylko po prostu komendanci poszczególnych służb będą musieli zmniejszyć liczbę przyjęć po to, aby to rozwiązanie znalazło korzystny finał – mówi Andrzej Szary.

Ostatnią podwyżkę służby mundurowe podległe MSW otrzymały w 2012 roku. Wtedy było to 300 zł brutto.

Podwyżki, tylko dla policjantów i żołnierzy, zapowiedział w expose ówczesny premier Donald Tusk. Po protestach otrzymali je także inni funkcjonariusze podlegli MSW.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl