Modlitewna krucjata więźniów w obronie przed terroryzmem

Część więźniów osadzonych w zakładach karnych w całej Polsce chce włączyć się do Krucjaty różańcowej w obronie przed terroryzmem. Inicjatywa „Skazani za Skazujących” rusza 5 grudnia 2017 r., w 2. rocznicę beatyfikacji franciszkańskich misjonarzy-męczenników: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Inauguracja wydarzenia będzie miała miejsce w Bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie, z którą przez lata formacji związani byli Błogosławieni.

We wtorek 5 grudnia o godz. 19.00 o. bp Damian Muskus będzie celebrował Eucharystię, po której rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu połączona ze świadectwami i modlitwami więźniów. Niektóre z nich będą odczytane, a inne wyemitowane przez kapelanów więziennictwa, którzy wezmą udział w tej uroczystości.

Nabożeństwo poprowadzi zespół „Jaspis” z kościoła jezuitów pw. św. Barbary w Krakowie. On też wykona utwory muzyczne podczas uwielbienia.

„We współpracy z o. Dezyderiuszem Polem, Naczelnym Kapelanem Więziennictwa, pragniemy ponownie ukazać problem terroryzmu w Europie. Będziemy wraz z osobami skazanymi, modlić się o rozsądek i opanowanie dla osób skazujących, czyli osób dopuszczających się aktów terrorystycznych. Na ołtarzu obecne będą relikwie I stopnia naszych błogosławionych współbraci: Zbigniewa i Michała, którzy zginęli z rąk terrorystów” – tłumaczy franciszkanin br. Jan Hruszowiec, promotor kultu męczenników.

Tego wieczoru zostanie też zapowiedziana płyta zespołu „Jaspis”, zatytułowana „naRodziny?”. Powstaje ona we współpracy z Franciszkanami oraz Jezuitami w Krakowie. Premiera jej zaplanowana jest na 1 kwietnia 2018 r.

„Dochód ze sprzedaży płyt przeznaczony będzie m.in. na zakup różańców z relikwiami II stopnia męczenników z Pariacoto dla osób przebywających w zakładach karnych na terenie Polski, którzy chcą brać czynny udział w modlitewnej „Krucjacie różańcowej w obronie przed terroryzmem” pod patronatem błogosławionych męczenników z Pariacoto” – wyjaśnia br. Jan Hruszowiec.

Patron honorowy nad inicjatywą „Skazani za Skazujących” objął metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, a partnerami akcji zostali Dom Wydawniczy Rafael, Towarzystwo Jezusowe i Społeczność Banita.

jms

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl