fot. PAP/Artur Reszko

Krucjata Różańcowa: miasto blokuje reklamy wydarzenia zaplanowanego na 11 listopada

Fundacja Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę twierdzi, że warszawski ratusz blokuje reklamy wydarzenia organizowanego przez nią 11 listopada. Chodzi o coroczne wydarzenie „Otaczamy Różańcem Świętym Sejm RP” – zgromadzenie publiczne, zgłoszone władzom Warszawy.

Jak informuje Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, ratusz blokuje reklamy, które miały być emitowane w warszawskich tramwajach, opłacone już przez fundację.

„Najpierw domagano się dokonania zmian w grafice wydarzenia, ostatecznie reklamę zablokowano i czekamy na decyzję ratusza” – poinformowano w komunikacie przesłanym w środę PAP.

„Wygląda na to, że nie żyjemy w normalnym państwie i w normalnej Polsce” – powiedział PAP wolontariusz Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę Grzegorz Senatorski. Zapewnił, że w reklamach nie ma żadnych treści zakazanych, czy gorszących.

„Matka Boska, Różaniec, egzorcyzmowanie budynków sejmowych, modlitwa publiczna jak widać komuś gdzieś przeszkadza. Komuś, kto nie ma prawa decydować o takich rzeczach. Jednak, jak widać, nie żyjemy w wolnym państwie i nie jesteśmy w stanie zorganizować czegoś w swoim własnym kraju, w swoim własnym mieście, co jest popierane, co jest publiczną modlitwą” – dodał.

Organizatorzy przypominają, że wydarzenie „Otaczamy Różańcem Świętym Sejm RP”, czyli modlitwa za Polskę w rocznicę odzyskania niepodległości odbywa się z ich inicjatywy co roku, już od sześciu lat.

W tym roku zapraszają na Mszę św. za ojczyznę o godz. 10.00 w warszawskim kościele św. Aleksandra przy pl. Trzech Krzyży, a potem na przemarsz przed Sejm i Senat RP.

PAP/RIRM

drukuj