Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę przejdzie ulicami Wrocławia

We wrocławskiej świątyni p.w. Najświętszej Marii Panny na Piasku trwa Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po Eucharystii ulicami miasta przejdzie Pokutny Marsz Różańcowy. 

Wydarzenie odbywa się w związku z zakończeniem Apelu Pokutnego uczestników Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Wezwanie do czterdziestodniowego postu i odmawianie różańca w intencji Polski rozpoczęto 15 września w Święto Matki Bożej Bolesnej.

Pokutny Marsz Różańcowy odbywa się we Wrocławiu po raz pierwszy.

– W Pokutny Marsz Różańcowy we Wrocławiu włączyły się: wydział Kurii Metropolitalnej, Róże Różańcowe parafii wrocławskiej, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę i Akcja Katolicka. O godz. 13.00 Msza św. w kościele Najświętszej Marii Panny na Piasku a później marsz różańcowy ulicami Wrocławia do kościoła garnizonowego. W czasie marszu będziemy odmawiać części różańca i zakończymy go Koronką do Bożego Miłosierdzia. Będziemy się modlić za Ojczyznę, o mądre i odpowiedzialne wybory – mówi Eugeniusz Kaźmierczak, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej.

Msze św. za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe odbyły się w tym miesiącu w Poznaniu, Zamościu i Bielsko-Białej.

Jutro podobne wydarzenie modlitewne odbędzie się w Łomży. Rozpoczęcie o godz. 12.00 w miejscowym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

RIRM

drukuj